Előszedtük az idén hatvan éves Pókember legjobb -hazánkban megjelent- kalandjait az elmúlt húsz évből.
Igencsak el vannak kényeztetve Pókember rajongói az utóbbi években. Elég csak a Nincs Hazaút vagy az Irány a Pókverzum filmeket felhozni egy asztaltársaságban és máris sorra lehet venni az elismerő tekinteteket. Ne feledkezzünk meg azonban az inspirációt szolgáltató képregények hasábjairól sem, hiszen egyre több történet elérhető hazai pályán is.
10. Pókember és a Fekete Macska (SEMIC Interprint, 2006)
A Jay és Néma Bob filmek írója, Kevin Smith valójában igazi, bérletes geek. Nem csak a filmművészetben jeleskedik, alkalmanként képregényíróként is funkcionál. A Pókember és a Fekete Macska egy olyan alkotás, ami sokkal inkább a felnőtt olvasóknak szól és aligha férne meg a falmászó main stream kalandjai között.
9. A bennünk lakozó gyermek (Kingpin kiadó, 2015)
A bennünk lakozó gyermek egy igazi gyöngyszem, ami eredetileg a 90-es évek elején jelent meg. J.M. DeMatties mindig remek érzékkel ábrázolja a szereplői lelkivilágát és traumáit. Itthon a Peter Parker Pókember 21-23 számaiban olvashatjuk.
8. Pókember: Kék (Hachette Fascicoli, 2019)
A Nagy Marvel-Képregénygyűjtemény ezen kiadása hiánypótló darab. A Kék egy olyan történet, amelyért már régóta sóvárogtak a hazai rajongók. Ebben a kiadásban egy keménykötésű kiadásba csomagolva vehetjük kézbe.
7. Marvel Legendák 15: Póklány (Kingpin, 2021)
A képregényes Pókverzum eventre való felvezetés során a Kingpin több alternatív Pókembert is megismertetett a rajongókkal, hogy ezek a Hálószövő-variánsok ismerősek legyenek mire elérünk az eseményig. Póklány Peter Parker lánya egy alternatív jövőben, aki édesapja révén eleve képességekkel született.
6. A kölyök, aki gyűjtötte a Pókembert (Semic 2006, Kingpin 2020)
Ez a szívmelengető történet már kétszer is kiadásra került idehaza. Elsőként a fentebb említett Pókember és a Fekete Macska második füzetében, majd 2020-ban a Marvel Legendák 7 kötetben. A kölyök, aki gyűjtötte a Pókembert Stan Lee egyik személyes kedvence volt.
5. “Hazatérés” (Panini 2005, Hachette 2018)
Starczynski nevétől sokan a falnak szaladnának, a Panini rövid életű Pókfej sorozatában Morlun története igenis vérfagyasztó volt. Peter Parkertől meglehetősen messze áll a miszticizmus, épp ezért jó döntés volt egy tőle igencsak szokatlan környezetbe emelni a karaktert.
4,. Kraven utolsó Vadászata (Semic 1996, Kingpin 2016, Hachette 2019)
Talán ez az egyik legtöbb kiadást megélt Pókember történet Magyarországon. Habár eredetileg már a 90-es években megjelent a Semic füzeteiben a Kingpin úgy gondolta ez a történet egy keménykötésű kiadást, majd a Hachette sorozatában is újra megjelent.
3. Pókemberek (Kingpin 2020, Hachette 2021)
Miles Morales és Peter Parker első találkozása rengeteg érzelmet rejt magában. Ez a sztori izgalmas, vicces, akciódús és érzelmes egyszerre. A rajongók ráadásul választhatnak, hogy album vagy keményfedeles kiadásban lapozgassák otthon ezt a remekművet.
2. A Tökéletes Pókember (Kingpin 2021)
Gigászi méretű kötetekkel gyarapodik, aki el akarja olvasni ezt a kalandot. Dr. Octopus egészen új szintekre emelte Pókembert, akire már rég ráfért egy kis ráncfelvarrás és a Mega Marvel két kötetében a teljes sztori elérhető.
1. Életút (Kingpin 2021)
Valahol nehezemre esne mást tenni a lista elejére. Ebben a kötetben tényleg minden megvan, amiért Pókembert szeretni lehet és a lista eddigi tételeiből is nem egy elem köszön vissza sajátos formában. A valós időben öregedő Peter Parker pedig, ha lehet,ímég emberibb, mint a fősodorbeli.