Van valami a levegőben… Illetve kell, hogy legyen, ha ennyi tehetséges zenész és zenekar kerül ki Baranya megye székhelyéről, Pécsről. Ennek próbál utánajárni, az elég egyedi, dokumentarista stílusban készült, Pécsi szál című film, melyet Lévai Balázs rendezett. 2019. május 9-én kerül bemutatásra a nagyközönség számára az Budapest Film forgalmazásában ez a 73 perces zenés dokumentum film, melynek főszereplője – a kiváló pécsi zenekarok mellett – napjaink egyik legfelkapottabb színésze, Szabó Simon (Kölcsönlakás, Vörös veréb, Fekete leves), aki most nem Hajnal Tímeát kívánja megdönteni, hanem elég szubjektív módon feltárni azt, hogy mitől lett Pécs a világ 30 legzeneibb városának egyike.
A Pécsi szál tényleg elég abszurd és sajátos módon járja körbe a témát, miközben bemutatja napjaink legkedveltebb zenekarainak történetét a kezdetektől egészen napjainkig. Mennek a storyzgatások és örömzenélések, egyszóval minden, ami egy zenés dokuhoz elengedhetetlen. Szerepet kapott a filmben többek között, a Halott Pénz, a Punnany Massif, Kispál és a Borz, 30Y, Takáts Eszter és a Junkie Jack Flash együttes is. Szabó Simon, önmagát alakítja benne, de mégis más szerepben mutatkozik, a hazai zenei élet Indiana Jonesaként, aki leutazik Pécsre és egy doktornő segítségét kérve tudományos kísérletbe kezd, hogy rájöjjön milyen élettani hatással van egy-egy pécsi zenekar produktuma az emberi szervezetre. És honnan eredhet Pécs zenei tehetségeinek kimeríthetetlen tárháza. Tiszta Super Size Me 2.0, csak itt nem mekis méreggel tömi magát főhősünk, hanem minőségi muzsikákkal, amik Simonra elég érdekes hatással vannak.
A doktornő szerepében az utóbbi idők egyik legkedveltebb magyar sorozatából (Drága örökösök) megismert szépséges színésznő, Pallagi Melitta lesz segítségére, hogy együtt fedjék fel a rejtélyt. Ahogy próbálnak racionális magyarázatot találni Pécs zenei erejének csakrájára, a filmben úgy jutnak el a már tényleg abszurd válasz lehetőségekig. Az egészben pedig az a legszebb, hogy ebben a viccesen őrült játékban a zenekarok tagjai is partnerek. Külön kap minden együttes egy-egy blokkot, melyben megmutatják, hol és hogyan kezdték anno karrierjüket. Meghallgathatunk érdekes, vicces storykat miközben némi kultúra is ragadhat ránk, hisz Magyarország egyik legszebb városának nem csak zenei, de kulturális történelmébe is betekintést nyerhetünk. A sorsnak, vagy talán a Mecsek gyönyörű vidékének hála(?!) van bőven honnan merítenie a zenekaroknak. Azonban minden zenekarból csak korlátozott mennyiségben kapunk ízelítőt, pedig a felsorolt előadók bármelyike megérdemelne egy egész estés mozit, de erre jelen esetben nem volt lehetőség, különben egy dupla Bosszúállók: Végjáték hosszúságú film kerekedett volna belőle. Szabó Simon karaktere nagyon sokat tesz hozzá a mozihoz, így telitalálat volt köré építeni a cselekményt.
Úgy ad hozzá, hogy nem veszi el a fókuszt a többi főszereplőről és a film témájáról sem. Aki szereti a zenés filmeket és egyben a dokumentumfilmek iránt is érez érdeklődést, – sőt még kedvencei is akadnak a felsorolt sztárok közül -, annak ez a film igazi csemege lesz. Jó látni, hogy a magyar filmkészítés tud fejlődni, újat mutatni. Igazi felüdülés a sok szuperhős után, végre egy ilyen hazai produkció. Sajátos humorú alkotás ez, ami helyenként lehet picit már feszegeti a határokat, de ha nem vesszük túl komolyan, akkor egy valóban szórakoztató zenés alkotás elé nézünk. Felcsendülnek a legkedveltebb slágerek, egy-egy nótának a megszületését is megismerhetjük. Illetve a zenekarok tagjainak életéből is csemegézhetünk pár jelenet erejéig. Miközben végig magával ragad a hangulat és legszívesebben mozi után máris mennénk egy koncertre, hogy kitomboljuk magunkat.