Sokan tanulmányozták és tanulmányozzák ma is a régi magyarok hitvilágát. Ezek egyike Diószegi Vilmos volt. Az ő fotóiból van most egy tárlat a Néprajzi Múzeumban.
A múlt században született Budapesten, és már gyerekkorában kíváncsi volt az ősmagyarok életére. Megtanult törökül és japánul, majd a Belső-ázsiai, a Török-Filológiai-, és a Magyar Őstörténeti Intézetben tanult az egyetemen. Később a Belső-ázsiai tanszék tanársegédje lett, végül pedig a Néprajzi Múzeumban sikerült elhelyezkednie. Ott az Ázsiai Gyűjteményt felügyelte.
Mivel igazából a régi magyar sámánok és táltosok világa vonzotta, ezért kutatásait keleti utazásai során végezte. Szibériában és Mongóliában gyűjtött ezzel kapcsolatban információkat az ötvenes és a hatvanas években. A kutató körülbelül 15 ezer fényképet hagyott hátra maga után. Eredményeiről bővebben többek közt a „Sámánok nyomában Szibéria földjén” című kötetében írt. Amikor a sámánizmust vizsgálta, lényegében az ősmagyar hitvilág gyökereit vette górcső alá.
A Néprajzi Múzeum sok anyagot őriz róla. Jelenleg a szibériai és a mongóliai útjain készült fényképei közül van kiállítva egy kis ízelítő, de remélem, hogy ennél jóval többet ismerhet meg a jövőben a látogató.