Matt Reeves Batman filmjét már most az egekig magasztalja a sajtó, ennek hatására pedig mi is belebújtunk a képregénygyűjteményeinkbe.
A legújabb Batman film sztárja, Robert Pattinson, már több ízben bizonyította, hogy képességei messze túlmutatnak a Twillight-on. A legújabb adaptáció hatására összeállítottunk egy listát a 2000-es évek hazai kiadásából 10 legjobb történettel Gotham hősével a főszerepben.
10. Karácsonyi ének (Kingpin, 2015)
Dickens klasszikusa gothami kiadásban lélegzetelállító festett képekkel kel életre a lapokon és igazi kuriózum lehet bármelyik Batman rajongó gyűjteményében.
9. Préda (Képes kiadó, 2007; Eaglemoss, 2019)
A Préda egy szó szoros értelmében vett Batman sztori, ami képes komolyan venni a karakter dedektív képességeit és nem fél bemutatni a Gothamban uralkodó mocskot.
8. A nevető ember (Kingpin, 2006; Eaglamoss, 2018, majd 2020)
A cím utalás az azonos A nevető ember című filmre, amely komoly inspirációként szolgált Joker megalkotásában. Brubaker története egyfajta eredettörténetként funkcionál Joker számára.
7. Superman és Batman: Supergirl – Egy lány a Kripton bolygóról (Képes kiadó 2008)
Ugyan kakukktojás a kis listánkon, hiszen erősen kacsintgat a nagyobb DC univerzum felé, az Egy lány a Kripton bolygóról kifejezetten élvezetes kötet a kozmikus léptékű események sűrűjében.
6. A sötét lovag visszatér (Kingpin, 2018; Eaglemoss 2019)
Nincs olyan lista, amiről Frank Miller neve hiányozhatna mikor Batman a téma. Miller nem jósolt túl fényes jövőt a bőregérnek, mégis a posztapokaliptikus Gotham máig nagy kedvenc a rajongók körében.
5. Első év (SEMIC, 2005; Eaglemoss, 2021)
Frank Miller nem csak Bruce Wayne végzetét vetette papírra, de azt is felismerte, hogy egy elárvult gyermek nem válik automatikusan nyomozó és harcművész zsenivé. Az Első év bemutatja hogyan születik valójában a Batman mítosz.
4. A gyilkos tréfa (SEMIC Interprint, 1990; Kingpin, 2018; Eaglemoss, 2020)
Alan Moore klasszikusát szinte senkinek nem kell bemutatni. Gotham bohóchercege elszabadul, hogy bebizonyítsa: egy rossz nap bőven elég, hogy a legépelméjűbb embert is tönkre tegye egyetlen nap leforgása alatt. Egyetlen gyűjtő polcáról sem hiányozhat!
3. Hush (Képes kiadó, 2006; Eaglemoss 2017)
A pszicho-thrilleres beütésével a modern idők egyik legjobb Batman kiadványa, ami hazánkat elérhette. A Jeph Loeb-Jim Lee páros egyszerűen verhetetlen, szinte képtelenek hibázni.
2. A három Joker (Fumax, 2021)
Kicsit a külcsínyre terelve a figyelmet egy igazán exkluzív kötet tulajdonosává válhat, aki beruház a három Joker képregényre, ami kiszakítva a mainstream sorból nem a visszafogott ábrázolásmódjáról híres.
1. Arkham Elmegyógyintézet (Képes kiadó, 2008; Eaglemoss, 2018)
Grant Morrison szereti úgy ábrázolni Batmant, mint aki maga is mentális zavarokkal küzd, ez alkalommal pedig egyenesen egy elmegyógyintézet a helyszín. Az Arkham Elmegyógyintézet történetben és vizualitásban is nehezen talál kihívót maga ellen, kár, hogy már csak az Eaglemoss-féle kiadás van kereskedelmi forgalomban…