Szinte hihetetlen, sok kedvenc filmem az idén már 10-15-20 és még annál is több éves, ezért elérkezettnek láttam az időt, hogy összeszedjem a 2000-ben bemutatott kedvenceket.
Ennek semmi köze a box office adatokhoz, a kritikákhoz és a rendezőkhöz, pusztán egy szubjektív vélemény. Mivel 2000-ben mindössze 10 éves voltam, a filmek jó részét nem is akkor láttam, hanem pár év – vagy sok év!- csúszással, valamint ez az oka annak is, hogy van olyan kultfilm ebből az időből, amit viszont azóta sem néztem meg, mea culpa ezért mindenkitől.
Sorrendet állítani köztük lehetetlen számomra, saját magammal szállnék jó hosszú vitába, valószínűleg.
4 Csokoládé (Chocolat)
Juliette Binoche, Johnny Depp, Judy Dench

Elég, ha ennyit mondok, Johnny Depp. Bár nem ez Depp legjobb alakítása – az 1999-es Álmosvölgy legendájában sokkal jobban szeretem –, de egyik filmjében se volt olyan szexi, mint itt. Tudom, tudom, de hát ha a srácok megnéznek egy filmet Charlize Theron vagy Margot Robbie miatt, akkor persze hogy mi is megmondjuk, miért nézzük meg, és igen, Johnny Depp szexi volt a Csokoládéban. Depp mellett viszont a téma volt az, ami miatt akkor is szerettem és ma is imádom ezt a filmet: a csokoládé. Mindig is az egyik kedvenc édességem volt és lenyűgözött, hogy Juliette Binoche meg is tanulta a mesterséget, hogy hitelesen játszhassa Vianne-t. Mellette a zene, a hangulat és Juliette Binoche. Igen, a mai napig imádom!