The Boys 2. évad (The Boys: Season 2, Amazon – 2020): Félévad kritika

Ugyan már jó ideje a popkultúra részei, „kultuszuk” csak a XXI. századra teljesedett ki. Új képregények, videojátékok és persze töméntelen film, amik az egész folyamatnak lendületet adtak. Akár tetszik, akár nem, a szuperhősök korában élünk, lépten nyomon egy köpeny, egy szimbólum úszik be a szemünk elé. Csillogás, menőség, példaképek, zsenik és istenek, bevételi rekordok meg miegymás. Félreértés ne essék, a Marvel például, amióta csak az eszemet tudom, a szívem csücske, mégis azt kell mondjam, mint egy falat kenyér, úgy kellett egy „seggbe rúgás” a szuperhősös brandeknek.

The Boys

A feladatot teljesíteni hivatott acélbetétes bakancs pedig meg is érkezett a tavalyi év során, a The Boys képében. Brutálisan szórakoztató görbe tükör, ami persze a folyamatos fricskázáson túl is megállja a helyét. Ezt a benyomást tette az első évad, a második pedig – az első három rész alapján – remekül folytatja a megkezdett utat. A sztori szépen gördül előre, a haladást rengeteg vér és sikamlós poén könnyíti meg. A második rész kicsit leül – de  töltelékrésznek az sem nevezhető –, ellenben az első és a harmadik teljes mértékben hozza a megszokott színvonalat. A sorozat óriási pozitívuma, hogy nem minden petárdát a fináléra tartogat, sőt, már az első részekben is bőven kijut az izgalomból.



Ez persze a kiszámíthatatlan – vagy éppenséggel beszámíthatatlan – karaktereknek is nagyban köszönhető. Közülük is egyre többet ismerünk/kedvelünk/utálunk meg. Kiemelkedik Hughie (Jack QuaidLogan Lucky: A tuti balhé) és Homelander (Antony StarrBanshee), mindketten lényegesen nagyobb mélységet kapnak az első évadhoz képest. Starr alakítása különösen zseniális, ha ezen az úton halad tovább, alakítása ritkán látott magasságokba emelkedhet – vagy éppen mélységekbe süllyedhet, ha karakterének morálját vesszük alapul. Persze Starlight (Erin MoriartyCaptain Fantastic) is szépen haladgat az útján, Butcher (Karl UrbanStar Trek) akcentusát pedig – bármiről is beszéljen – mindig öröm hallani, és szerencsére új szereplőkben sem fogunk hiányt szenvedni.

The Boys

A The Boys második évada igen erős kezdést produkált, csak remélni lehet, hogy a következő öt részben is hozni fogja a formát. Ebben egyelőre nincs okunk kételkedni, úgy tűnik, lesz itt minden, ami szem-szájnak ingere. Akár azt is mondhatnám, igazán szuper (haha) mókának nézünk elébe. Csak Butcher meg ne tudja, hogy ezt írtam.


Friss

Creed III kritika (Creed III, 2023) – Még mindig megvan benne a tűz

Talán kijelenthető, hogy eddig mindkét Creed film kiválóan vitte tovább a Rocky franchise örökségét,...

65 kritika (65, 2023) – Jurassic Parkban a helyzet változatlan

Tehát adott egy minimál karakteres túlélőfilm. Nem nagy ügy, vagyis lehetne az, mert ugye...

Hadik kritika (2023)

Képzeljük el, ahogy Rango, a kaméleon huszárruhát ölt, majd elkiáltja magát: „És most vágtatunk”....

Sikoly VI. kritika (Scream VI, 2023) – Ghostface New Yorkban

2022-ben több, mint egy évtizedes álmából keltették fel a Sikoly franchise-t. A Wes Craven...
Erdei Róbert Bence
Erdei Róbert Bence
Robi vagyok, kezdő bölcsész és közép-haladó művész. Kisfiúként a filmezés volt a nagy szerelem, mostanra inkább az írás és a fotózás foglalkoztat. Ez persze nem tart vissza attól, hogy kritikákat írjak vagy egyszer talán forgatókönyvet. Jelenleg a PPKE-BTK-n hallgatok filmelméletet és filmtörténetet.

Hasonlóak

The Last of Us 1-3. rész kritika (The Last of Us, 2023 – HBO Max)

Kevés olyan film, pláne sorozat van, amit az ún. mozaikcsalád képes együtt nézni. A...

Alice Határországban kritika (Alice in Borderland 2022, Netflix) – Meglehet-e menekülni a haláltól?

Életre halálra szóló játékok. Logika, kitartás, csapatmunka és erő. Ezek kellenek ahhoz, hogy valaki...

1899 kritika (1899 – 2022, Netflix)

Nehéz spoilerezés nélkül elmagyarázni, hogy a Netflix 1899 című sorozata nálam hol ment egy...