péntek, július 26, 2024

Trending

Hasonlóak

Kenneth Branagh: tudni kell sírva nevetni 

Gyermekkorának édes-bús történetét vitte vászonra Belfast című filmjében Kenneth Branagh, aki 9 éves volt, amikor megkezdődött Észak-Íroroszágban a Troubles (kb. Bajok) nevű időszak, azaz a katolikus írek és protestáns lojalisták közötti feszültség eszkalálódása.

Branagh családjának el kellett hagynia Belfastot, mert a korábban oly békés város már nem volt többé biztonságos. A színész-rendező évtizedeken át készült arra, hogy megjeleníti ezt a korszakot, és most érkezett el a megfelelő pillanat.

https://www.youtube.com/watch?v=0QMfRtPrz8w

Amikor a Deadline magazin arról kérdezte, hogyan élte meg ezeket az éveket, így válaszolt: „Nagyon egyszerűen. Az élet először boldog volt, aztán meg már nem. Azt helyeztem a film középpontjába, hogy megmutassam, mennyire törékeny volt ez az állapot, mert engem gyerekként teljesen összezavart. Ugyanazok az emberek, ugyanaz az a város, ugyanazok az utcák, aztán órákon belül minden a feje tetejére állt. Az ember hirtelen ostromállapot közepén találta magát. Rémisztő élmény volt, hogy az egyensúly állapotából milyen egyszerűen és gyorsan földrengésszerű változások következhetnek be.” 

A film már most hatalmas siker, több Oscar®-ra is esélyesnek tartják, és a kritikusok kiemelik, hogy a helyenként igen komor történetet mennyire áthatja a humor. Branagh-nak erre az a válasza, a viharos évszázadokat átélt íreknek az a stratégiája, hogy tudni kell sírva nevetni.  

Ivány Bence
Ivány Bence
Sziasztok, Bence vagyok! Gyermekkorom óta imádom a filmeket. Akkoriban élő műsorújság voltam. Betéve tudtam az egész heti tv műsort (csatorna, filmcím, játékidő, tartalom és főszereplők). Imádom a műveszeteket, mind a filmek és sorozatok, mind pedig a zene fontos szerepet játszanak az életemben. Ezek közül számos helyen volt szerencsém kipróbálni magam: Filmezés, zenélés, írás, média (szerkesztő asszisztens és riporter). Jelenleg a Filmsomnia mellett színészként dolgozom és egy Podcast-et is vezetek. Nagyon fontos számomra az objektivitás mércéje, ezért igyekszem mindig a lehető legobjektívebben közvetíteni a mondandóm. Ez persze nem könnyű, hiszen az a fránya szubjektív vélemény minden sarokból árgus szemekkel figyel és vár. Ezért mindig résen kell lennem és nem szabad elgyengülnöm, mert különben átveszi az irányítást.