Október 24-én Puskás Tamás rendezésében mutatja be a Centrál Színház Alan Bennett Beszélő fejek című darabját Borbás Gabival, Liptai Claudiával, Sztarenki Dórával és Scherer Péterrel. A brit drámaíró eredetileg a BBC számára készítette első sorozatát, majd az abból készült színdarab azóta több díjat nyert, sőt, iskolai tananyaggá is vált. Alan Bennett történetei hétköznapi emberekről szólnak, akik extrém helyzetekben találják magukat. A négy monológ, hol humoros, hol megrázó. Arra hívják fel a figyelmet, hogy minden ember sorsa egyedi és egyenlő értékű és fontos, hogy legyen fülünk és szívünk ennek befogadására.
Október 24-én lesz a Beszélő fejek című darab bemutatója a Centrál Színházban Borbás Gabival, Liptai Claudiával, Sztarenki Dórával és Scherer Péterrel. Mit tegyünk, ha a szomszédasszony egy nap megöli a férjét? Hogyan jelentsük fel felebarátainkat? Drukkoljunk-e, ha nyugdíjas édesanyánk váratlanul bepasizik? Hogyan hazudjunk magunknak, a karrier érdekében eladjuk magunkat? Alan Bennett meséi hétköznapi emberekről szólnak, akik extrém helyzetekben találják magukat. A négy monológ – A levelek hölgye, Éj a spanyol kertekben, Bogár a cukortartóban, A kiugrás – hol humoros, hol megrázó, de mindig mélyen emberi.
Alan Bennett, a nagysikerű brit regény- és drámaíró, a BBC számára 1988-ban írt 13 részes monológ sorozatának címe egy televíziós szakkifejezést vette kölcsön. A szerző művéből néhány éve színpadi változatot készített, mely azóta több díjat nyert, sőt, iskolai tananyaggá vált. Az alapján a szövegeket tetszés szerinti összeállításban, a legnevesebb művészek adják elő szerte a világon. Bennett szeretetteljes iróniája, egyszerre kifinomult és fordulatos történetmesélési technikája visszaadta az egyszerűnek tűnő emberi sorsok elbeszélésének tiszteletét.
„Ha elég közel hajolunk, kiderül, hogy a távolról szürke emberek élete egyedi és megismételhetetlenül érdekes, csakúgy, mint mindannyiunké. Bennett ítélkezés nélkül, csak egy nagyítóval néz rá egy-egy ember életére. Így segít meglátnunk, hogy a legszürkébbnek tűnő élet is vetekszik egy görög dráma hősének sorsával. Megrendítően kiszolgáltatott, mégis reményteli és gazdag életutak bontakoznak ki, melyek néha megríkatják, néha megkacagtatják az embert, de mind azt mutatja, mekkora csoda az ember! A darab arra hívja fel a figyelmet, hogy minden ember sorsa egyedi és egyenlő értékű. Fontos, hogy legyen szívünk és fülünk ennek befogadására!” – mondja az előadás rendezője, Puskás Tamás.