Íme a 2020-as Magyar Filmdíj jelöltjeinek listája!

A Magyar Filmakadémia Egyesület a Nemzeti Filmintézet támogatásával 2020. február 26-29. között rendezi meg a Magyar Filmdíj 2020 – Magyar Mozgókép Szemlét, melynek programja immár nyilvános. Idén összesen 114 filmalkotást neveztek az alkotók, melyek közül előzsűrik választották ki azt az 59, Magyar Filmdíjra jelölt alkotást, melyeket a rendezvény alatt a közönség nagy vásznon megnézhet – a televíziós forgalmazású filmeket ingyenesen, a nagyjátékfilmeket pedig kedvezményes 500 Ft-os áron. A Magyar Mozgókép Szemlén versenyen kívüli alkotásokat is vetítenek és szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát

Legjobb játékfilm

Jelöltek:

Akik maradtak, rendező: Tóth Barnabás, producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő

Apró mesék, rendező: Szász Attila, producerek: Lajos Tamás, Köves Ábel

Drakulics elvtárs, rendező: Bodzsár Márk, producerek: Pék Csaba, Tőzsér Attila

FOMO – Megosztod és uralkodsz, rendező: Hartung Attila, producerek: Iványi Petra, Major István

VALAN, rendező: Bagota Béla, producer: Kántor László

Legjobb rendező

Jelöltek:

Bagota Béla – Valan

Bodzsár Márk – Drakulics elvtárs

Kárpáti György Mór – Guerilla

Szász Attila – Apró mesék

Tóth Barnabás  – Akik maradtak

Legjobb forgatókönyv

Jelöltek:

Bagota Béla – Valan

Bodzsár Márk – Drakulics elvtárs

Kerékgyártó Yvonne, Hartung Attila – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Köbli Norbert – Apró mesék

Muhi Klára, Tóth Barnabás – Akik maradtak

Legjobb férfi főszereplő

Jelöltek:

Hajduk Károly – Akik maradtak

Krisztik Csaba – Valan

Nagy Zsolt – Drakulics elvtárs

Váradi Gergely – Guerilla

Yorgos Goletsas – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Legjobb női főszereplő

Jelöltek:

Bognár Lulu – Szép csendben

Fátyol Hermina – Szeretlek mint Állat!

László Panna – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Tenki Réka – Seveled

Walters Lili – Drakulics elvtárs

Legjobb operatőr

Jelöltek:

Garas Dániel – Valan

Hartung Dávid – Guerilla

Marosi Gábor – Akik maradtak

Nagy András – Apró mesék

Reich Dániel – Drakulics elvtárs

Legjobb díszlet

Jelöltek:

Antal-Fógel Adrienn – Guerilla

Ágh Márton – Drakulics elvtárs

Damokos Csaba – Valan

Rajk László – Akik maradtak

Valcz Gábor – Apró mesék

Legjobb zeneszerző

Jelöltek:

Csorba Lóránt, Csengery Dániel – Seveled

HolyChicks zenekar (Emil Snabb, Jason Atkinson és David Knauer) – Most van most

Keresztes Gábor – Drakulics elvtárs

Pacsay Attila, Parádi Gergely – Apró mesék

Pirisi László – Akik maradtak

Legjobb vágó

Jelöltek:

Duszka Péter Gábor – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Hargittai László – Apró mesék

Kornis Panni – Szép csendben

Mógor Ági – Akik maradtak

Szalai Károly- Valan

Legjobb hang

Jelöltek:

Balázs Gábor – Valan

Juhász Róbert és Székely Tamás – Szép csendben

Lente Viktor – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Tőzsér Attila – Drakulics elvtárs

Zándoki Bálint – Akik maradtak


Legjobb maszk

Jelöltek:

Hortobágyi Ernella, Hufnágel Mariann (fodrász) – Apró mesék

Hortobágyi Ernella – Valan

Kozma Éva, Halász Míra – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Kund Barbara – Akik maradtak

Nagy Andrea – Seveled

Legjobb jelmez

Jelöltek:

Füzes Eszter – Drakulics elvtárs

Lengyel Rita – Akik maradtak

Sinkovics Judit – Valan

Schreiter Lilla – FOMO – Megosztod és uralkodsz

Szlávik Juli – Guerilla

TÉVÉFILM

Legjobb tévéfilm

Jelöltek:

Egy másik életben, rendező: Tasnádi István

Foglyok, rendező: Deák Kristóf

Házasságtörés, rendező: Vitézy László

Nino bárkája, rendező: Miklauzic Bence

Legjobb rendező

Jelöltek:

Deák Kristóf – Foglyok

Miklauzic Bence – Nino bárkája

Tasnádi István – Egy másik életben

Vitézy lászló – Házasságtörés

Legjobb forgatókönyv

Jelöltek:

Maruszki Balázs – Nino bárkája

Tasnádi István, Veres Attila – Egy másik életben

Vitézy László, Sz. Szabó István – Házasságtörés

Vörös András – Foglyok

Legjobb női főszereplő

Jelöltek:

Gera Marina – Nino bárkája

Illés Nagy Maja – Egy másik életben

Nemes Wanda – Házasságtörés

Sodró Eliza – Foglyok

Legjobb férfi főszereplő

Jelöltek:

Fekete Ernő – Foglyok

Molnár Áron- Egy másik életben

Nagy Péter- Házasságtörés

Znamenák István – Nino bárkája

Legjobb operatőr

Jelöltek:

Csukás Sándor – Egy másik életben

Gózon Francisco – Foglyok

Pap Ferenc – Házasságtörés

Seregi László – Nino bárkája

Legjobb díszlet

Jelöltek:

Antal-Fógel Adrienn – Egy másik életben

Klímó Péter – Nino bárkája

Siska Tamás – Házasságtörés

Valcz Gábor – Foglyok

Legjobb zeneszerző

Jelöltek:

Balázs Ádám – Foglyok

Jávorka Ádám – Nino bárkája

Monori András – Egy másik életben

Legjobb vágó

Jelöltek:

Barsi Béla – Nino bárkája

Csillag Manó – Foglyok

Csillag Mano – Házasságtörés

Mezei Áron – Egy másik életben

Legjobb hangmester

Jelöltek:

Madaras Attila – Egy másik életben

Madaras Attila – Házasságtörés

Madaras Attila – Nino bárkája

Terffy Máté – Foglyok

Legjobb maszk

Jelöltek:

Fekete Rita – Egy másik életben

Jakóts Katalin – Házasságtörés

Kriskó Ancsa, Vincze Gabriella – Foglyok

Tóth Anikó – Nino bárkája

Legjobb jelmez

Jelöltek:

Balai Zsuzsanna – Házasságtörés

Ignjatovic Kristina – Egy másik életben

Sinkovics Judit – Foglyok

Zelenka Nóra – Nino bárkája

Legjobb animációs film

Jelöletek:

Az utolsó vacsora

Bela

Belső könyvtár

Boxi, a film

Budapest Spaceport: A tolvajok

Kippkopp a hóban

Lidérc úr

Szimbiózis

Szökési sebesség

Tesók



Legjobb dokumentumfilm

Jelöltek:

A báró hazatér

A fegyházlelkész

A létezés eufóriája

Csak családról ne

Emmi néni csodálatos élete

Ketten

Lili

Mignon a

Ott legbelül dal van…

Vonal fölött

Legjobb kisjátékfilm

Jelöltek:

A buszsofőr

A mentor

Balansz

Casting

Két csík

Maszatvár

Reggelim a vacsorád

Szerepzavar

Szokásjog –

Újjászületés

Legjobb ismeretterjesztő film:

Jelöltek:

Az elízium kém

A létezés- szakmában dolgozom

A vádlott vádló

Élet, öröm, zene

Kodály mindenkié

Néhány mondat a szabadságról

Nicky, a másik fiú

Ötödik alosztály

Piedone nyomában

Vad erdők, vad bércek

Legjobb televíziós sorozat

Jelöltek:

200 első randi, Az esküvő

Alvilág (1. évad 1. epizód)

A mi kis falunk 3. évad 17. rész – Fészekrakók

Cseppben az élet – A siker útján (2. rész)

Tabukról tabuk nélkül 2. évad – Bűnösök és vezeklők

Friss

Thor: Szerelem és mennydörgés kritika (Thor: Love and Thunder – 2022) [Spoilermentes]

Nem túlzás azt állítani, hogy Thor a Marvel Filmes Univerzumának egyik legnagyobb útját bejárt...

Tükörfények világában – Székely Annamária Transzparenciák és tükröződések 2.0 című kiállításán jártunk

Székely Annamária városokat ábrázol, régi hagyományt folytatva. Az ezerhatszázas években az itáliai művészek ugyanis...

Fekete telefon kritika (The Black Phone – 2022): Gyere, gyere rossz kisfiú várok rád!

A Fekete telefon című novella Joe Hill tollából származik, ahogyan a NOS4A2 és A...

Nagy sztárokkal támad a Dungeons and Dragons: Betyárbecsület

Ötéves előkészület után tavasszal kerül mozikba a Dungeons and Dragons új moziváltozata (az elsőt 2000-ben mutatták...
Németh Gergő
Németh Gergő
Lelkes amatőrből lett filmkritikus, aki nem csak nézi a filmeket és ír róluk, de gyűjti is azokat. Az Artsomnia oldalán eddig közel 2000 cikk fűződik a nevemhez és reméljük a jövőben ez a szám csak nőni fog. Kedvenc filmek: Harcosok Klubja, Kontroll, Drive - Gázt!, A bárányok hallgatnak, Hetedik, Space Jam, Harry Potter-sorozat... Instagram: https://www.instagram.com/tattooedmoviecollector/

Hasonlóak

Nagy sztárokkal támad a Dungeons and Dragons: Betyárbecsület

Ötéves előkészület után tavasszal kerül mozikba a Dungeons and Dragons új moziváltozata (az elsőt 2000-ben mutatták...

Új filmjével szeretné fejreállítani a nézőket a hollywoodi fenegyerek

Nem csupán a műfajokkal zsonglőrködik az Oscar-díjas Jordan Peele (Tűnj el!, Mi), hanem a...

Kiderült, ki rejlik a Fekete telefon gyilkosának álarca alatt

Álarcos gyilkos rabol gyerekeket a Fekete telefonban, amelyet az év thrillerének neveznek, és igen meggyőző...