fbpx
29.2 C
Budapest
szombat, június 19, 2021

Folytatódik a díjszezon, lezajlott a 2021-es Critics Choice Award

A nomádok földje és A korona ismét győzedelmeskedett.

A Golden Globe-átadóval megindult az idei díjszezon, melyet hétfő hajnalban a kritikusok 26. díjátadója követett Taye Diggs (Chicago, Empire) vezényletével. A Critics Choice-on az amerikai kritikusok ítélik oda a legjobb filmes és sorozatos díjakat. A show félig személyesen, félig online zajlott: a műsorvezető és a díjátadók egy Los Angeles-i színpadon voltak láthatóak, míg a jelöltek otthonaikban „vették” át a díjakat.

Critics Choice
Critics Choice Awards 2021 / Kép: Billboard

A kínai származású Chloé Zhao A nomádok földje (Nomadland) című filmje az Arany oroszlán, valamint a Golden Globe után továbbra is tarol és az esélyei tovább nőttek az Oscar díjra is. A sorozat kategória legfontosabb díjait ismét A korona nyerte: az övék a Legjobb drámai sorozat, a Legjobb drámai színésznő (Emma Corrin – Lady Diana) és színész (Josh O’Connor – Károly herceg).

A Netflix 26 sorozat és 46 filmes jelölést kapott, vagyis összesen 72 jelölést gyűjtött be.  Az HBO összesen 24 jelöléssel a második, míg az Amazon 18 jelöléssel a harmadik a listán.

Most pedig következzen a jelöltek és a nyertesek teljes listája.

FILMES KATEGÓRIÁK

Legjobb film:

  • A nomádok földje (Searchlight Pictures)
  • Az 5 bajtárs (Netflix)
  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Netflix)
  • Mank (Netflix)
  • Minari (A24)
  • A kapitány küldetése (Universal Pictures)
  • One Night in Miami (Amazon Studios)
  • Ígéretes fiatal nő (Focus Features)
  • Sound of Metal (Amazon Studios)
  • A chicagói 7-ek tárgyalása (Netflix)

Legjobb színész:

  • Chadwick Boseman – Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Netflix)
  • Ben Affleck – A visszaút (Warner Bros.)
  • Riz Ahmed – Sound of Metal (Amazon Studios)
  • Tom Hanks – A kapitány küldetése (Universal Pictures)
  • Anthony Hopkins – The Father (Sony Pictures Classics)
  • Delroy Linod – Az 5 bajtárs (Netflix)
  • Gary Oldman – Mank (Netflix)
  • Steven Yeun – Minari (A24)

Legjobb színésznő:

  • Carey Mulligan – Ígéretes fiatal nő (Focus Features)
  • Viola Davis – Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Netflix)
  • Andra Day – The United States vs. Billie Holiday (Hulu)
  • Sidney Flanigan – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
  • Vanessa Kirby – Pieces of a Woman (Netflix)
  • Frances McDormand – A nomádok földje (Searchlight Pictures)
  • Zendaya – Malcolm és Marie (Netflix)

Legjobb rendező:

  • Chloé Zhao – A nomádok földje (Searchlight Pictures)
  • Lee Isaac Chung – Minari (A24)
  • Emerald Fennell – Ígéretes fiatal nő (Focus Features)
  • David Fincher – Mank (Netflix)
  • Spike Lee – Az 5 bajtárs (Netflix)
  • Regina King – One Night in Miami (Amazon Studios)
  • Aaron Sorkin – A chicagói 7-ek tárgyalása (Netflix)

Legjobb férfi mellékszereplő:

  • Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
  • Chadwick Boseman – Az 5 bajtárs (Netflix)
  • Sacha Baron Cohen – A chicagói 7-ek tárgyalása (Netflix)
  • Bill Murray – Felkeverve (A24/Apple TV+)
  • Leslie Odom Jr. – One Night in Miami (Amazon Studios)
  • Paul Raci – Sound of Metal (Amazon Studios)

Legjobb női mellékszereplő:

  • Maria Bakalova – Borat utólagos mozifilm (Amazon Studios)
  • Ellen Burstyn – Pieces of a Woman (Netflix)
  • Glenn Close – Vidéki ballada az amerikai álomról (Netflix)
  • Olivia Coleman – The Father (Sony Pictures Classics)
  • Amanda Seyfried – Mank (Netflix)
  • Youn Yuh-jung – Minari (A24)

Legjobb fiatal színész/színésznő:

  • Alan Kim – Minari (A24)
  • Ryder Allen – Palmer (Apple TV+)
  • Ibrahima Gueye – Előttem az élet (Netflix)
  • Talia Ryder – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
  • Caoillinn Springall – Az éjféli égbolt (Netflix)
  • Helena Zengel – A kapitány küldetése (Universal Pictures)

Legjobb szereplőgárda:

  • A chicagói 7-ek tárgyalása (Netflix)
  • Az 5 bajtárs (Netflix)
  • Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Netflix)
  • Minari (A24)
  • One Night in Miami (Amazon Studios)

Legjobb eredeti forgatókönyv:

  • Emerald Fennell – Ígéretes fiatal nő (Focus Features)
  • Lee Isaac Chung – Minari (A24)
  • Jack Fincher – Mank (Netflix)
  • Eliza Hittman – Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
  • Darius Marder és Abraham Marder – Sound of Metal (Amazon Studios)
  • Aaron Sorkin – A chicagói 7-ek tárgyalása (Netflix)

Legjobb adaptált forgatókönyv:

  • Chloé Zhao – A nomádok földje (Searchlight Pictures)
  • Paul Greengrass és Luke Davies – A kapitány küldetése (Universal Pictures)
  • Christopher Hampton és Florian Zeller – The Father (Sony Pictures Classics)
  • Kemp Powers – One Night in Miami (Amazon Studios)
  • Jon Raymond és Kelly Reichardt – First Cow (A24)
  • Ruben Santiago-Hudson – Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Netflix)

Legjobb operatőr:

  • Joshua James Richards – A nomádok földje (Searchlight Pictures)
  • Christopher Blauvelt – First Cow (A24)
  • Erik Messerschmidt – Mank (Netflix)
  • Lachlan Milne – Minari (A24)
  • Newton Thomas Sigel – Az 5 bajtárs (Netflix)
  • Hoyte Van Hoytema – Tenet (Warner Bros.)
  • Dariusz Wolski – A kapitány küldetése (Universal Pictures)

Legjobb látványtervezés:

  • Donald Graham Burt, Jan Pascale – Mank (Netflix)
  • Cristina Casali, Charlotte Dirickx – David Copperfield rendkívüli élete (Searchlight Pictures)
  • David Crank, Elizabeth Keenan – A kapitány küldetése (Universal Pictures)
  • Nathan Crowley, Kathy Lucas – Tenet (Warner Bros.)
  • Kave Quinn, Stella Fox – Emma (Focus Features)
  • Mark Ricker, Karen O’Hara és Diana Stoughton – Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Netflix)

Legjobb vágás:

  • Alan Baumgarten – A chicagói 7-ek tárgyalása (Netflix) – osztva
  • Mikkel E. G. Nielsen – Sound of Metal (Amazon Studios) – osztva
  • Kirk Baxter – Mank (Netflix)
  • Jennifer Lame – Tenet (Warner Bros.)
  • Yorgos Lamprinos – The Father (Sony Pictures Classics)
  • Chloé Zhao – A nomádok földje (Searchlight Pictures)

Legjobb jelmeztervezés:

  • Ann Roth – Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Netflix)
  • Alexandra Byrne – Emma (Focus Features)
  • Bina Daigeler – Mulan (Disney)
  • Suzie Harman és Robert Worley – David Copperfield rendkívüli élete (Searchlight Pictures)
  • Nancy Steiner – Ígéretes fiatal nő (Focus Features)
  • Trish Summerville – Mank (Netflix)

Legjobb fodrász és sminkes:

  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya (Netflix)
  • Emma (Focus Features)
  • Vidéki ballada az amerikai álomról (Netflix)
  • Mank (Netflix)
  • Ígéretes fiatal nő (Focus Features)
  • The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

Legjobb vizuális effekt:

  • Tenet (Warner Bros.)
  • A Greyhound csatahajó (Apple TV+)
  • A láthatatlan ember (Universal Pictures)
  • Mank (Netflix)
  • Az éjféli égbolt (Netflix)
  • Mulan (Disney)
  • Wonder Woman 1984 (Warner Bros.)

Legjobb vígjáték:

  • Palm Springs (Hulu és NEON)
  • Borat utólagos mozifilm (Amazon Studios)
  • A negyvenéves változat (Netflix)
  • Staten Island királya (Universal Pictures)
  • Felkeverve (A24/Apple TV+)
  • The Prom – A végzős bál (Netflix)

Legjobb idegennyelvű film:

  • Minari (A24)
  • Még egy kört mindenkinek (Samuel Goldwyn Films)
  • Collective (Magnolia Pictures)
  • La Llorona (Shudder)
  • Előttem az élet (Netflix)
  • Two of Us (Magnolia Pictures)

Legjobb betétdal:

  • „Speak Now” – One Night in Miami (Amazon Studios)
  • „Everybody Cries” – The Outpost (Screen Media Films)
  • „Fight for You” – Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
  • „Husavik (My Home Town)” – EUROVÍZIÓS DALFESZTIVÁL: A Fire Saga története
  • „Io sì (Seen)” – Előttem az élet (Netflix)
  • „Tigress & Tweed” – The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

Legjobb filmzene:

  • Trent Reznor, Atticus Ross, and Jon Batiste – Lelki ismeretek (Disney)
  • Alexandre Desplat – Az éjféli égbolt (Netflix)
  • Ludwig Göransson – Tenet (Warner Bros.)
  • James Newton Howard – A kapitány küldetése (Universal Pictures)
  • Emile Mosseri – Minari (A24)
  • Trent Reznor & Atticus Ross – Mank (Netflix)

SOROZATOS KATEGÓRIÁK

Legjobb dráma sorozat:

  • A korona (Netflix)
  • “Better Call Saul” (AMC)
  • Diane védelmében (CBS All Access)
  • Lovecraft Country (HBO)
  • A Mandalóri (Disney+)
  • Ozark (Netflix)
  • Perry Mason (HBO)
  • Rólunk szól (NBC)

Legjobb színész – dráma:

  • Josh O’Connor – A korona (Netflix)
  • Jason Bateman – Ozark (Netflix)
  • Sterling K. Brown – Rólunk szól (NBC)
  • Jonathan Majors – Lovecraft Country (HBO)
  • Bob Odenkirk – Better Call Saul (AMC)
  • Matthew Rhys – Perry Mason (HBO)

Legjobb színésznő – dráma:

  • Emma Corrin – A korona (Netflix)
  • Christine Baranski – Diane védelmében (CBS All Access)
  • Olivia Colman – A korona (Netflix)
  • Claire Danes – Homeland (Showtime)
  • Laura Linney – Ozark (Netflix)
  • Jurnee Smollett – Lovecraft Country (HBO)

Legjobb férfi mellékszereplő – dráma:

  • Michael K. Williams – Lovecraft Country (HBO)
  • Jonathan Banks – Better Call Saul (AMC)
  • Justin Hartley – Rólunk szól (NBC)
  • John Lithgow – Perry Mason (HBO)
  • Tobias Menzies – A korona (Netflix)
  • Tom Pelphrey – Ozark (Netflix)

Legjobb női mellékszereplő – dráma:

  • Gillian Anderson –A korona (Netflix)
  • Cynthia Erivo – A kívülálló (HBO)
  • Julia Garner – Ozark (Netflix)
  • Janet McTeer – Ozark (Netflix)
  • Wunmi Mosaku – Lovecraft Country (HBO)
  • Rhea Seehorn – Better Call Saul (AMC)

Legjobb vígjáték sorozat:

  • Ted Lasso (Apple TV Plus)
  • Jobb idők (FX)
  • A légikísérő (HBO Max)
  • Anyák gyöngye (CBS)
  • Pen15 (Hulu)
  • Ramy (Hulu)
  • Schitt’s Creek (Pop TV)
  • Hétköznapi vámpírok – A sorozat (FX)

Legjobb színész – vígjáték:

  • Jason Sudeikis – Ted Lasso (Apple TV Plus)
  • Hank Azaria – Brockmire (IFC)
  • Matt Berry – Hétköznapi vámpírok – A sorozat (FX)
  • Nicholas Hoult – Nagy Katalin – A kezdetek (Hulu)
  • Eugene Levy – Schitt’s Creek (Pop TV)
  • Ramy Youssef – Ramy (Hulu)

Legjobb színésznő – vígjáték:

  • Catherine O’Hara – Schitt’s Creek (Pop TV)
  • Pamela Adlon – Jobb idők (FX)
  • Christina Applegate – Halott vagy (Netflix)
  • Kaley Cuoco – A légikísérő (HBO Max)
  • Natasia Demetriou – Hétköznapi vámpírok – A sorozat  (FX)
  • Issa Rae – Bizonytalan (HBO)

Legjobb férfi mellékszereplő – vígjáték:

  • Daniel Levy – Schitt’s Creek (Pop TV)
  • William Fichtner – Anyák gyöngye (CBS)
  • Harvey Guillén – Hétköznapi vámpírok – A sorozat (FX)
  • Alex Newell – Zoey’s Extraordinary Playlist (NBC)
  • Mark Proksch – Hétköznapi vámpírok – A sorozat (FX)
  • Andrew Rannells – Fekete hétfő (Showtime)

Legjobb női mellékszereplő – vígjáték:

  • Hannah Waddingham – Ted Lasso (Apple TV Plus)
  • Lecy Goranson – The Conners (ABC)
  • Rita Moreno – One Day at a Time (Pop TV)
  • Annie Murphy – Schitt’s Creek (Pop TV)
  • Ashley Park – Emily Párizsban (Netflix)
  • Jaime Pressly – Anyák gyöngye (CBS)

Legjobb minisorozat:

  • A vezércsel (Netflix)
  • Tönkretehetlek (HBO)
  • Mrs. America (FX)
  • Normális emberek (Hulu)
  • Összeesküvés Amerika ellen (HBO)
  • Kis fejsze (Amazon Studios)
  • Tudhattad volna (HBO)
  • A másik út (Netflix)

Legjobb tévéfilm:

  • Hamilton (Disney Plus)
  • Romlott oktatás (HBO)
  • Between the World and Me (HBO)
  • The Clark Sisters: First Ladies of Gospel (Lifetime)
  • Sylvie’s Love (Amazon Prime Video)
  • What the Constitution Means to Me (Amazon Prime Video)

Legjobb színész minisorozatban vagy tévéfilmben:

  • John Boyega –Kis fejsze (Amazon Prime Video)
  • Hugh Grant – Tudhattad volna (HBO)
  • Paul Mescal – Normális emberek (Hulu)
  • Chris Rock – Fargo (FX)
  • Mark Ruffalo – Ez minden, amit tudok (HBO)
  • Morgan Spector – Összeesküvés Amerika ellen  (HBO)

Legjobb színésznő minisorozatban vagy tévéfilmben:

  • Anya Taylor-Joy – A vezércsel (Netflix)
  • Cate Blanchett – Mrs. America (FX)
  • Michaela Coel – Tönkretehetlek  (HBO)
  • Daisy Edgar-Jones – Normális emberek (Hulu)
  • Shira Haas – A másik út (Netflix)
  • Tessa Thompson – Sylvie’s Love (Amazon Prime Video)

Legjobb férfi mellékszereplő minisorozatban vagy tévéfilmben:

  • Donald Sutherland – Tudhattad volna (HBO)
  • Daveed Diggs – The Good Lord Bird (Showtime)
  • Joshua Caleb Johnson – The Good Lord Bird (Showtime)
  • Dylan McDermott – Hollywood (Netflix)
  • Glynn Turman – Fargo (FX)
  • John Turturro – Összeesküvés Amerika ellen (HBO)

Legjobb női mellékszereplő minisorozatban vagy tévéfilmben:

  • Uzo Aduba – Mrs. America (FX)
  • Betsy Brandt – Soulmates (AMC)
  • Marielle Heller – A vezércsel (Netflix)
  • Margo Martindale – Mrs. America (FX)
  • Winona Ryder – Összeesküvés Amerika ellen  (HBO)
  • Tracey Ullman – Mrs. America (FX)

Legjobb Talk-Show:

  • Late Night with Seth Meyers (NBC)
  • Desus & Mero (Showtime)
  • Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
  • The Kelly Clarkson Show (Syndicated)
  • The Late Show with Stephen Colbert (CBS)
  • “Red Table Talk” (Facebook Watch)

Legjobb Stand-up comedy műsor:

  • Jerry Seinfeld: 23 óra dögunalom (Netflix) – osztva
  • Michelle Buteau: Üdvözöllek a világomban (Netflix) – osztva
  • Fortune Feimster: Sweet & Salty (Netflix)
  • Hannah Gadsby: Kutyám, Douglas (Netflix)
  • Marc Maron: End Times Fun (Netflix)
  • Patton Oswalt: Mindent szeretek (Netflix)

Legjobb rövidfilm sorozatokhoz:

  • Better Call Saul: Ethics Training with Kim Wexler (AMC/YouTube)
  • The Andy Cohen Diaries (Quibi)
  • Mapleworth Murders (Quibi)
  • Nikki Fre$h (Quibi)
  • Zsaruk bevetésen (Quibi)
  • Tooning Out the News (CBS All Access)



Horváth Móni
Szia, Móni vagyok! Az Aladdint làttam először moziban és ez, valamint hogy 5 éves korom óta nagy Star Wars rajongó vagyok, biztosan megalapozta a filmek iránti rajongàsomat. Szeretem, hogy női szemmel nézve sokszor eltèr a véleményem 1-1 film esetében és ezt nem is rejtem véka alà.
Hírdetés

LEGFRISSEBB